Omlouváme se. Nic jsme nenašli.

 • KOMPATIBILITA CANTER PRO NÁSTAVBY.
  PŘIPRAVEN NA (TÉMĚŘ) JAKOUKOLI DŮLEŽITOU ROLI.

  Možnosti nástaveb, tovární nástavby, portál pro výrobce nástaveb

logo

PEVNÝ ZÁKLAD.
MOŽNOSTI NÁSTAVEB CANTER.

Společnost FUSO v současné době spolupracuje s více než 300 renomovanými výrobci karoserií v celé Evropě. Díky své variabilitě s pěti tonážemi a šesti různými rozvory je Canter vhodný pro téměř všechny nástavby a může splnit požadavky téměř každého použití a přepravního úkolu. Od jednoduchého valníku až po složité speciální vozidlo.

Robustní ocelový žebřinový rám podvozku je konstruován jako profil C, podobně jako u těžkých nákladních vozidel, a nabízí tak mimořádně vysokou nosnost. Kromě toho se rám vyznačuje detailním vzorem otvorů, což je obecně velmi výhodné pro stavitele karoserií. Tovární vývody pro hydraulická čerpadla nebo kompresory a volitelné 24voltové rozhraní doplňují konstrukci Canteru, která je kompatibilní pro nástavbu.

Zákazníci zase mohou těžit z nekomplikované manipulace díky možnosti fakturace, kterou společnost FUSO nabízí pro své tovární nástavby. Tento model fakturace za sestavená kompletní vozidla je možný také prostřednictvím vybraných partnerů v oblasti nástavby a také v kombinaci s některými předkonfigurovanými vozidly, která si zákazník může kompletně zakoupit od společnosti FUSO.

Výjimečná kompatibilita nástavby modelu Canter se samozřejmě vztahuje i na plně elektrický model eCanter, alternativní řešení pro dopravu bez emisí.

CANTER.
S NÁKLADNÍ PLOŠINOU.

Vozidla Canter a eCanter s plošinou jsou funkčním základem pro přepravu běžných nákladů. Plošinovou nástavbu lze pomocí doplňků, jako jsou zábradlí, sklopné bočnice, rámy pro plachty nebo nájezdové rampy, přeměnit na všestranně využitelnou nástavbu. Dodatečná kombinace s nakládacím jeřábem, pro kterou je Canter samozřejmě také vhodný, umožňuje nezávislou nakládku a vykládku. Canter s platformou v různých verzích je k dispozici také jako tovární nástavba FUSO.

CANTER.
JAKO SKLÁPĚČ.

Díky sklápěcí nástavbě jsou modely Canter a eCanter vhodné zejména pro přepravu sypkých materiálů a jiných sypkých nákladů. Funkce třístranného vyklápění umožňuje snadné vykládání nebo vyklápění vlevo, vpravo nebo vzadu. V případě potřeby nezávislého nakládání lze přidat nakládací jeřáb s drapákem. Canter se sklápěčem v různých verzích je k dispozici také jako tovární nástavba FUSO .

CANTER.
JAKO SKLÁPĚČ NA ODSTAVNÉ KONTEJNERY.

Jako sklápěče na odstavné kontejnery jsou Canter a eCanter se svými kompaktními rozměry ideální pro použití ve městě ve stavebnictví a při likvidaci odpadu. Jejich ocelový rám poskytuje robustní základnu pro hydraulické těleso nakládacího mostu. Díky skipové nástavbě je Canter efektivním a flexibilním řešením přepravy, protože se může pohybovat samostatně, zatímco kontejnery jednoduše zůstávají tam, kde jsou potřeba.

CANTER.
JAKO SKLÁPĚČ PRO ODVALOVACÍ KONTEJNERY.

Podobně jako nakladač pro odstavné kontejnery, ale ještě flexibilněji, mohou být Canter a eCanter použity jako sklápěče pro přepravu kontejnerů a všech dalších vhodných výměnných nástaveb. Canter může být vybaven různými kontejnery, které se snadno a rychle vytáhnou na podvozek a upevní pomocí hydraulického hákového zvedáku. Je proto vhodný nejen pro stavebnictví a likvidaci odpadů, ale také pro širokou škálu úkolů v městské dopravě v obcích nebo pro hasiče a likvidaci katastrof.

CANTER.
SE SKŘÍŇOVOU NÁSTAVBOU.

Vozidla Canter a eCanter se skříňovou nástavbou jsou řešením pro distribuční dopravu ve městě a v městských oblastech. Vždy kompaktní a obratné a díky různým tonážím a rozvorům zároveň vyhovující všem požadavkům. Jako Canter 3,5 T nabízí nejdelší délku karoserie ve svém segmentu a nejobjemnější verze Canteru umožňují maximální délku karoserie 7 210 mm při rozvoru 4 750 mm – což znamená až 15 plných paletových míst.

Pro jednotky, jako jsou zvedací plošiny nebo chladicí jednotky, jsou na vyžádání připravena rozhraní a všechny ostatní nástavby na této bázi, jako jsou kontejnery na nápoje, lze rovněž realizovat na Canteru.

eCanter je lokální bezemisní alternativa, která byla výslovně testována a ověřena v městské distribuční dopravě.

CANTER.
JAKO KOMUNÁLNÍ VOZIDLO.

Canter, který je vybaven plošinou nebo jako sklápěč, již pokrývá mnoho přepravních úkolů v obcích. Díky tomu, že se jedná o sklápěcí korbu, je však její použití mimořádně variabilní.

Ve všech variantách nabízí Canter také možnost připojení předních nástavců. Pomocí komunální desky jej lze například vybavit jako sněhový pluh pro zimní službu.

S vysokou tažnou silou, ve verzi s dvojitou kabinou nebo jako Canter 4×4 s volitelným pohonem všech kol má v podstatě vše, co je potřeba pro specializované a náročné komunální úkoly.

CANTER.
JAKO ODBORNÍK NA LIKVIDACI.

Pro úklid a likvidaci odpadu v oblastech s omezeným provozem, například ve starém městě, na pěších zónách nebo v parcích, je zapotřebí mimořádně kompaktní, ale výkonné vozidlo s možností pohonu speciálních nástaveb. Canter lze snadno sestavit jako zametací vůz, sběrač odpadků nebo sací a oplachovací vůz a je referenčním vozidlem v kompaktní třídě pro různé známé výrobce nástaveb.

CANTER.
U HASIČŮ.

V případě nouze záleží na každém centimetru, a proto je Canter jako obzvláště kompaktní podvozek předurčen pro stavbu speciálních vozidel pro hasiče. Zejména ve variantě 4×4 s přepínatelným pohonem všech kol nabízí vše, co těžký nákladní vůz – ale je lehký, obratný a obratný. Canter splňuje všechny standardní požadavky na hasičské vozy a specializovaní výrobci speciálních nástaveb na něj mohou snadno postavit plně vybavená zásahová a hasičská vozidla, která jsou šitá na míru pro pomoc a záchranu v úzkých ulicích a uličkách.

CANTER.
JAKO ZVEDACÍ PLOŠINA.

Potřeba vyjet do výšky, ale nedostatek místa – každodenní problém při používání třešňového sběrače ve městě. I zde je Canter vhodným řešením, protože díky krátkému rozvoru a úzké variantě kabiny nabízí nejkompaktnější základnu pro montáž žebříku. Rozměry vozu Canter také umožňují umístění podpěr do obrysu vozidla. Jako řidič vozidla Canter 3,5 tun nepotřebuje řidičský průkaz na nákladní vozidlo.

CANTER.
NA LETIŠTI.

Kompaktní rozměry jsou také často vyžadovány pro různé dopravní úkoly na letišti, aby bylo možné parkovat zejména v blízkosti letadla nebo dokonce pod ním. Canter je proto ideální jako nosič schodů pro cestující, sací a oplachovací vozidlo pro odpadní vodu na palubě, cisterna na sladkou vodu, výdejní zařízení a mnoho dalšího.

CANTER.
JAKO ODTAHOVÝ VŮZ.

Díky ploché plošině, nájezdovým rampám a navijáku, ale také speciální nástavbě včetně zvedáku lze Canter používat jako kompaktní a obratné odtahové vozidlo.

V RÁMCI ZÁRUKY.
TOVÁRNÍ NÁSTAVBY CANTER.

Tovární nástavby Canter, navržené přesně pro modely Canter a eCanter a vyráběné přímo v továrně FUSO v portugalském Tramagalu, představují nejlepší nabídku pro zákazníky, kteří si chtějí objednat svůj model Canter připravený k jízdě od jednoho dodavatele.

Od roku 2016 nabízí společnost FUSO ve spolupráci s renomovaným a spolehlivým evropským partnerem svá tovární řešení nástaveb Canter s valníkem a Canter se sklápěčem v různých variantách. Odborníci na nástavby ve společnosti FUSO přikládají velký význam průběžnému testování norem kvality a individuálně doprovázejí proces vývoje nástaveb.Totéž platí i pro různé možnosti vybavení, které jsou k dispozici také ze závodu.Patří mezi ně skříně na nářadí, nosiče vybavení a různé funkční kryty, které chrání části vozidla před opotřebením, znečištěním, deformací nebo poškozením.

Kvalitu továrních nástaveb Canter zaručují odborníci na nástavby ze společnosti FUSO. Proto jsou zahrnuty do záruky na vozidlo.

PŘEHLED VÝHOD TOVÁRNÍ KAROSERIE CANTER:

 • K dispozici je široká škála sklápěcích a plošinových nástaveb.
 • Zákazníci dostanou kompletní koncept vozidla vyvinutý a otestovaný společností FUSO pro dosažení maximální kvality.
 • 36měsíční záruka z jednoho zdroje na podvozek, hnací ústrojí a komponenty z výroby do 100 000 km se vztahuje i na karoserii.
 • Náhradní díly jsou k dispozici u autorizovaného partnera FUSO.
 • Zkrácení doby přípravy celého vozidla.
 • K dispozici jsou volitelné doplňky.

NEUSTÁLÝ DIALOG.
PORTÁL FUSO PRO VÝROBCE NÁSTAVEB.

Nejlepší zákaznický servis je pro společnost FUSO nejvyšší prioritou – proto společnost FUSO nabízí výrobcům nástaveb přímé kontaktní místo na svém portálu pro výrobce nástaveb. Protože považují společnost FUSO za cenného zákazníka a partnera.

FUSO na svém portálu pro výrobce nástaveb poskytuje veškeré informace a údaje, které výrobce nástaveb potřebuje při plánování pro svého zákazníka na podvozku Canter nebo eCanter. Portál obsahuje mimo jiné technické výkresy, schémata zapojení, specifikace a pokyny, přípustné úpravy a příklady. Všechny informace jsou k dispozici k prohlížení a stahování.

Kromě toho se výrobci mohou prostřednictvím portálu obracet přímo na odborníky na výrobky a nástavby FUSO – a vždy obdrží rychlou odpověď.