Omlouváme se. Nic jsme nenašli.

  • ZÁVOD CANTER V EU.
    PŘIPRAVEN NA EVROPU.

    Vývoj, udržitelnost, výroba

logo

V CENTRU DĚNÍ. TOVÁRNA FUSO V PORTUGALSKU.

Se zahájením výroby aktuální a nejnovější řady bude od začátku roku 2022 sjíždět z výrobní linky v závodě Mitsubishi FUSO Truck Europe v portugalském Tramagalu osm generací modelu FUSO Canter. Závod, který se nachází asi 150 km severovýchodně od Lisabonu, je centrálním výrobním závodem společnosti FUSO v Evropě a vyrábí všechny modely Canter a eCanter pro evropský trh.

251.744

CANTERŮ VYROBENÝCH OD ROKU 1980 DO SOUČASNOSTI

MADE IN EUROPE.
VÍCE NEŽ ČTYŘI DESETILETÍ.

Canter FE 1 se začal vyrábět 1. února 1980 a od roku 1996 se výroba v Tramagalu plně specializuje na stavbu lehkých nákladních automobilů. Zkušenosti získané během více než čtyř desetiletí výroby vozidel jsou zvláštním příslibem kvality, kterou se dnes vyznačuje každý Canter.

Díky závodu v srdci Portugalska – Tramagal se nachází sotva 40 kilometrů jižně od geografického středu země – má Canter evropský výrobní závod, který ideálně reprezentuje jeho jádro: Tradiční japonské hodnoty FUSO a příslušnost ke značce Daimler Truck AG. Obojí dohromady představuje nejvyšší standardy kvality a spolehlivosti. Označení „Made in Europe“ se navíc nevztahuje pouze na konečnou montáž vozu Canter.

VÍCE NEŽ 50 % KOMPONENTŮ POCHÁZÍ OD VÍCE NEŽ 90 EVROPSKÝCH DODAVATELŮ.

VYŠŠÍ CÍLE.
VŠE PRO UDRŽITELNOST.

Společnost Mitsubishi FUSO Truck Europe se jako součást Daimler Truck AG rovněž zavázala k ambiciózním cílům v oblasti udržitelnosti. Důležitými stavebními kameny při realizaci jsou větší využívání obnovitelných a ekologických zdrojů energie a přizpůsobení vnitřních procesů.

NULOVÉ EMISE. VÝROBA BEZ EMISÍ CO2.

Závodu v Tramagalu se již v minulých letech podařilo postupně snížit emise CO2, v roce 2021 dokonce o 50 % oproti předchozímu roku. Do konce roku 2022 chce společnost FUSO dosáhnout výroby zcela bez emisí CO2.

SOLÁRNÍ ENERGIE. AŽ 350 MEGAWATTŮ.

Díky své zeměpisné poloze, kdy je okres Santarém jedním z regionů v Portugalsku s největším počtem hodin slunečního svitu, jsou podmínky pro výrobu solární energie v Tramagalu ideální. V současné době vyrábí 1 200 solárních panelů na střechách hal a dalších vhodných plochách v areálu závodu až 350 megawattů ročně. V budoucnu se očekává nárůst na 600 megawattů.

ZELENÝ VODÍK. VÝROBA PŘI TESTOVÁNÍ.

Kromě rozšiřování solárních elektráren se v závodě testují také technologie pro místní výrobu zeleného vodíku. Ten by jako médium pro skladování vyrobené solární energie mohl v budoucnu postupně nahradit spotřebu zemního plynu.

BEZEMISNÍ LOGISTIKA. ČISTĚ ELEKTRICKÁ VNITROPODNIKOVÁ DOPRAVA.

V souladu s výrobou plně elektrického vozu FUSO eCanter závod logicky přestavuje celý svůj interní logistický a skladový park na lokální bezemisní elektromobily.

MÉNĚ VODY. VÍCE NEŽ 60 % RECYKLACE.

Snížení spotřeby vody je dalším problémem udržitelnosti, který se v areálu úspěšně řeší: Vlastní nová čistička vody již nyní upravuje více než 60 % technologické vody a vrací ji zpět do výrobního cyklu. Zároveň se pracuje na optimalizovaném systému sběru dešťové vody pro udržitelnější zavlažování zelených ploch.

VÍCE RECYKLACE. ROZŠÍŘENÍ OBĚHOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ.

Kromě dalších opatření závod neustále a aktivně vyhodnocuje všechny možnosti, jak zefektivnit oběhové hospodářství. Cílem je co nejvíce zamezit vzniku odpadu a recyklovat cenné materiály.

DŮLEŽITÉ.
MÍSTNÍ A MEZINÁRODNÍ VLIV.

Tramagal v současné době zaměstnává 530 lidí ze sedmi různých zemí. Společnost je největším zaměstnavatelem v regionu. V současné době se vyrábí až 15 000 kusů ročně a závod může kdykoli rozšířit svou kapacitu. Z Portugalska směřují vozidla do 32 evropských zemí a také do Maroka a USA. Mitsubishi FUSO Truck Europe je významným vývozcem a třetím největším výrobcem vozidel v Portugalsku.

GLOBÁLNÍ STANDARDY.
Z TRAMAGALU DO SVĚTA.

Kromě zajištění kvality ve vlastním závodě sledují odborníci na řízení kvality v Tramagalu také normy na různých mezinárodních trzích. V rámci programu „Global Excellence Programme“
navštěvují několikrát ročně montážní závody v zemích, jako je Maroko, Turecko, Egypt nebo Keňa, kam FUSO vyváží demontovaný Canter a kde se na místě montuje. Zde jsou zodpovědní za opakované audity procesů a systémů. Doprovázejí také všechny nezbytné kroky pro uvedení nového výrobku na trh, jako je dokumentace a školení.

„Global Excellence Program“ zaručuje nejvyšší standardy kvality ve všech závodech společnosti Daimler Truck AG.

DUÁLNÍ VÝROBA.
ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE SE SETKÁVÁ S VÝROBOU

Každý vůz FUSO Canter nebo eCanter, který sjede z montážní linky v Tramagalu, je výsledkem výrobního procesu, v němž se dokonale propojují moderní výrobní a montážní systémy na jedné straně a skutečná, cenná ruční práce na straně druhé.

Zatímco někteří plně automatizovaní roboti se ujímají těžkých a špinavých úkolů, jako je lakování nebo různé svářečské práce, v jiných fázích montážního procesu podporují své lidské kolegy kolaborativní roboti, tzv. co-boti, a spolupracují s nimi, například když činnost vyžaduje obzvláště velkou sílu.
Současně si závod v Tramagalu po celá desetiletí zachovával zvláštní charakter specializované továrny. Detaily každého jednotlivého modelu Canter a eCanter jsou výsledkem týmové práce, zkušeností, znalostí a především osobního nasazení obětavých a vysoce kvalifikovaných zaměstnanců společnosti FUSO.

DALŠÍ INFORMACE. VÍCE OD CANTER.